Regulaminy i Zasady Punktacji

Rejestracja

Rejestracja na stronie jest prosta i łatwa. Wszystko co musisz zrobić, to wymyślić nazwę użytkownika i podać ważny adres e-mail. Jeśli nie pamiętasz hasła, możesz wygenerować nowe albo poprosić o to webmastera.

Typowanie wyników meczów

Wytypuj wynik końcowy wszystkich meczów w turnieju. Masz czas do 15 minut przed rozpoczęciem każdego meczu aby dodać lub zmienić swoje typowania. Decyduje czas jaki jest używany na tej stronie (czas serwera). Reklamacje nie są uwzględniane 🙂.

Jak można zauważyć mecze fazy turniejowej są wypełnione tylko opisami z pozycjami w tabelach fazy grupowej. W momencie zakończenia tej fazy, spotkania fazy turniejowej zostaną zaktualizowane. Możliwość ich typowania też będzie zamknięta na 15 minut przed rozpoczęciem meczu. Ale jeśli czujesz się na siłach, możesz wprowadzić je już teraz.

Punkty bonusowe za dodatkowe pytania

Możesz zdobyć dodatkowe punkty podczas turnieju za pytania bonusowe. Na te pytania należy odpowiedzieć przed określoną datą i godziną. System ten jest na etapie testowania i nie ma gwarancji, że zostanie uruchomiony. Reklamacje nie są uwzględniane 🙂.

Punktacja

W fazie grupowej o punktacji decyduje wynik uzyskany na zakończenie meczu. W fazie finałowej o punktacji decyduje wynik uzyskany na zakończenie meczu lub dogrywki. Bramki zdobyte w rzutach karnych, nie są brane pod uwagę.

Punkty otrzymuje się za prawidłowe wskazanie zwycięzcy lub wytypowanie remisu. Jest to typowanie na piątkę (5 pkt.). Dwa razy więcej punktów można uzyskać za dokładne podanie wyniku meczu. Jest to strzał w dziesiątkę (10 pkt.). W obu typowaniach można jeszcze uzyskać dodatkowe punkty bonusowe: za podanie poprawnej ilości bramek jaką zdobyły zespoły lub zespół (2x2pkt. lub 2 pkt.) lub za wskazanie właściwej różnicy w zdobytych bramkach (3 pkt.).

punkty
strzał w dziesiątkę 10
typowanie na piątkę 5
poprawna różnica bramek 3
poprawna ilość bramek 2
pytanie bonusowe 1-3 pkt. zależy od trudności pytania

Przykłady:

typowanie 3:1, wynik 3:1 – 14pkt.=10pkt. za podanie dokładnego wyniku meczu+2pkt.+2pkt. za poprawne ilości bramek,

typowanie 3:1, wynik 2:0 – 8pkt.=5pkt. za wskazanie zwycięzcy+3pkt. za właściwą różnicę bramek,

typowanie 3:1, wynik 2:1 – 7pkt.=5pkt. za wskazanie zwycięzcy+2pkt. za podanie poprawnej ilości bramek,

typowanie 3:3, wynik 1:1 – 5pkt. za wytypowanie remisu,

typowanie 3:1, wynik 1:0 – 5pkt. za wytypowanie zwycięzcy,

typowanie 3:1, wynik 0:1 – 2pkt. za podanie poprawnej ilości bramek.

 

Ex aequo?

W przypadku posiadania tej samej ilości punków, o kolejności w rankingu typerów decyduje:

  1. ilość strzałów w dziesiątkę;
  2. ilość typowań na piątkę;
  3. ilość poprawnych odpowiedzi na pytanie bonusowe.

W sytuacjach budzących wątpliwości ostatecznie decyduje zawsze administrator.

Comments are closed.