Wstęp (wstąp)

To już kolejna odsłona naszych wzajemnych ROZ(G)RYWEK, związana – w mniejszym lub większym stopniu – z piłką nożną i internetem. Tym razem przygotowałem dla Was zabawę podobną do tej z poprzednich lat, dotyczącą typowania wyników meczów. Zasady naliczania punktacji w rankingu najlepszych typerów w zasadzie się nie zmieniły, może tylko zmienić się ilość punktów przyznawanych za właściwe wytypowanie wyniku (staram się wypracować optymalne rozwiązanie). Pozostały też bonusy punktowe za prawidłowe wskazanie zwycięzcy lub remisu oraz  za zgadnięcie ilości strzelonych bramek lub ich różnicy. Po szczegóły zapraszam do działu PUNKTACJA. Być może uda mi się uruchomić też dodatkowe pytania bonusowe, związane oczywiście z odbywającymi się meczami.

Jaką tym razem nasza zabawa zdobędzie popularność, pokaże jak zwykle czas. Mam nadzieję (zawsze, bom naiwny), że większą niż przy poprzednich typowaniach.

ROZ(G)RYWKI po raz pierwszy wystartowały w 2010 roku. Była to Zakładowa Liga Mistrzów. Zacięte rozgrywki w piłkę halową, odbywające się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 2. Można by powiedzieć… „to nie była gra, to była bitwa!” A co! Choć ja oglądałem ją tylko z daleka, robiąc zdjęcia i umieszczając je i wyniki spotkań na stronie WWW. Niestety nie została dokończona, z różnych powodów,  i w związku z tym  nie było nagród dla zwycięzców.

Kolejne ROZ(G)RYWKI to już zabawa w typowanie wyników meczów. Rankingi pierwszych typowań można obejrzeć na podstronach w postaci końcowej tabeli. Natomiast od Euro 2016 wyniki meczów i rankingi typerów dostępne są on line.

To by było na tyle, tytułem wstępu. Typowanie czas zacząć!